Prowadzenie rejestrów VAT, wysyłka JPK i deklaracji z zakresu podatku VAT

Prowadzenie ewidencji na potrzeby podatku  Vat zakupu i sprzedaży

Rzetelne prowadzenie rejestrów VAT to jeden z ważnych aspektów księgowości w każdej firmie.

Tego typu rejestry zobowiązani są prowadzić wszyscy przedsiębiorcy, którzy są zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku Vat. W rejestrach prowadzone są ewidencja sprzedaży która umożliwia prawidłowe wyliczenie kwot podatku należnego w danym okresie rozliczeniowym, oraz ewidencja zakupów, która pozwala określić wysokości podatku naliczonego, podlegającego odliczeniu w danym okresie rozliczeniowym.

Prawidłowo wypełniona i sprawdzona deklaracja VAT pozwala na uniknięcie pomyłek w dokumencie, a poprawnie obliczony należy/naliczony VAT to również gwarancja braku sankcji w związku z błędami.

W naszym biurze rachunkowym przed rozpoczęciem świadczenia usług w tym zakresie dokładnie poznajemy specyfikę działalności klienta. Zapoznajemy się z dotychczasowymi rejestrami VAT oraz transakcjami, które są u nich przeprowadzane. To pozwala nam na idealne dopasowanie się do potrzeb klientów i specyfiki ich biznesu.

Przygotowanie i wysyłanie pliku JPK_Vat

Plik JPK_Vat to obowiązkowy plik wysyłany co miesiąc do US dla wszystkich przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą towarów i świadczeniem usług nie zwolnionych z Vat.

To plik w formie elektronicznej w której zawarte są informacje o operacjach gospodarczych w danej firmie, w danym okresie. Plik JPK musi posiadać określoną strukturę zgodną z standardami wymaganymi przez Ministerstwo Finansów, a jego wysłanie musi być podpisane Profilem Zaufanym ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

W Rachunkowść 4 You zajmujemy się sporządzeniem, wypełnieniem oraz wysłaniem do Urzędu Skarbowego pliku JPK. Nasze biuro rachunkowe gwarantuje prawidłowość przesyłanego pliku oraz terminowość wysyłki do Urzędu Skarbowego.

Cennik - prowadzenie rejestrów VAT i wysyłka JPK Wolsztyn

Cennik prowadzenia rejestrów Vat oraz przygotowania i wysyłki JPK ustalamy z klientem indywidualnie. W zależności od zakresu usług, ilości transakcji, dokumentów starannie przygotowujemy atrakcyjną ofertę cenową dopasowaną do potrzeb i wymagań.

2022 Rachunkowość 4 YOU Usługi księgowe | Nowe Tłoki | Wolsztyn | Polityka prywatności
Księgowość dla Spółek

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ich. Dowiedz się więcej

Rozumiem